سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

نکاتی برای انتخاب تلویزیونهای مسطح

نکاتی برای انتخاب تلویزیون‌های مسطح

 

در سالی که گذشت به قدر کفایت درباره تلویزیون‌های مسطح‌الشکل صحبت کردیم و این نوشتار در واقع یک یادآوری کلی و راهنمایی برای دوستانی است که به این موجودات علاقه پیدا کرده‌اند و تمایل به خرید یکی از مدل‌های آن دارند.

از این‌رو نگاه مختصری خواهیم داشت به تکنولوژی‌ها و امکاناتی که به طور معمول یا ویژه توسط این موجودات ارایه می‌شوند! 
- گونه‌های تکنولوژی تصویری
تلویزیون‌هایی که در بازار ایران یافت می‌شوند یا از تکنولوژی LCD بهره می‌برند یا از قبیله Plasma هستند. در بازارهای جهانی گونه‌های مختلفی عرضه می‌شوند که در ایران‌زمین طرفدار ندارند. برای مثال، تکنولوژی OLED در برخی تلویزیون‌ها عرضه و Mitsubishi نیز Laser TV خود را با قیمتی تخیلی روانه بازار کرده است. به هر حال شما به دو گونه LCD و Plasma فکر کنید! 
- کیفیت تصویر
این مشخصه رابطه مستقیمی با تعداد نقاط نمایشی (Pixel) پانل نمایشگر دارد. تعداد کل پیکسل‌های نمایشگرهای مسطح کنونی بین 800 تا یک میلیون و 200 هزار متغیر است. این عدد از ضرب تعداد پیکسل‌های عرض و ارتفاع پانل حاصل شده است. برای مثال، نمایشگری که از استاندارد HD 720و رزولوشن 1280 × 720پیکسل پشتیبانی می‌کند، 920هزار پیکسل و نمایشگرهای مدرن که از استاندارد  HD 1080 و رزولوشن1920× 1080 پیکسل پشتیبانی می‌کنند، ? میلیون پیکسل دارند.
-روشنایی و کنتراست
تلویزیون‌های LCD از لامپ‌های CCFL یا تکنولوژی جدید LED برای تولید نور سفید استفاده می‌کنند. تلویزیون‌های Plasma از مکانیزم دیگری برای تولید نور سفید استفاده می‌کنند. شدت روشنایی (Brightness) در مدل‌های مختلف متفاوت است وابستگی بسیاری به محل نصب تلویزیون دارد. هر چه روشنایی محیط بیشتر باشد لاجرم باید از مدل‌هایی با شدت روشنایی بالاتر استفاده کرد. روشنایی مدل‌های معمولی بین 300 تا 450 نیتس است. نیتس اصطلاحی است که به جای کاندلا بر متر مربع به‌عنوان واحد شدت روشنایی به کار می‌رود. در انتخاب میزان روشنایی مناسب،‌ دقت زیادی داشته باشید. تلویزیون‌های Plasma روشنایی بیشتری نسبت به تلویزیون‌های LCD دارند، اما در صورت ثابت ماندن طولانی‌مدت تصویر، با پدیده عجیبی به نام سوختگی پیکسل مواجه خواهید شد.
درباره کنتراست تصویر که رابطه مستقیمی با شدت روشنایی دارد در ستون کناری صحبت شده است.
-نسبت تصویر
نسبت عرض به ارتفاع نمایشگرهای CRT قدیمی 4به 3 است. البته این موضوع برای نمایشگرهای LCD قدری متفاوت است، زیرا نمایشگرهای CRT پیکسل‌های ثابت و مشخصی ندارند، اما پیکسل‌های نمایشگرهای LCD به‌صورت فیزیکی روی پانل قرار دارند. از این‌رو اصطلاح رزولوشن پیش‌فرض (Native) در این‌باره بسیار استفاده می‌شود. البته می‌توان میزان رزولوشن این نمایشگرها را افزایش داد، اما نباید انتظار داشت که کیفیت تصویر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد!
نسبت تصویری تلویزیون‌های مسطح 16 به 9و استاندارد مورد استفاده آن‌ها HD 720 و HD1080 است. بسیاری از نمایشگرهای کامپیوترهای کنونی نیز با این نسبت تولید می‌شوند. برخی مدل‌های جدید با نسبت 16به 10 تولید می‌شوند. استاندارد این نمایشگرها WUXGA+، WUXGA و WQXGA است. رزولوشن پیش‌فرض بیشتر آن‌ها 1680 × 1050 است.
این را نیز بدانید که برخی تلویزیون‌های جدید با نسبت 21 به 9تولید شده‌اند و از رزولوشن2560 × 1080 پشتیبانی می‌کنند. این نمایشگرها به‌ طور اختصاصی از فیلم‌های سینمایی پیشرفته (Cinemascope) پشتیبانی می‌کنند. 
- پشتیبانی دیجیتالی
اطلاعات به دو صورت به نمایشگرها منتقل می‌شوند، آنالوگ و دیجیتال!
نمایشگرهای دیجیتالی می‌توانند به کامپیوتر متصل شوند. بیشتر آن‌ها مجهز به ورودی‌های دیجیتالی مانند DVI-D، USB یا رابط فوق‌العاده جدید HDMI هستند. این موجودات برای پشتیبانی از امکانات متعدد دیجیتالی با قابلیت HDCP سازگاری دارند!
رابطه مستقیمی بین نسبت‌های تصویری 16به 9 و پشتیبانی از تلویزیون‌های با کیفیت بالا وجود دارد. مدل‌های جدید از استاندارد HD 1080پشتیبانی می‌کنند و بیشتر امکانات دیجیتالی مانند رابط‌های پیشرفته HDMI 1.3را به همراه دارند. 
- صدا
دو بلندگوی نازنین روی بیشتر تلویزیون‌ها وجود دارند، این در حالی است که بیشتر آن‌ها این امکان را فراهم ساخته‌اند تا از بلندگوهای متعدد و استانداردهای پیشرفته صدای دیجیتالی مانند Dolby Digital و DTS با هفت یا هشت بلندگو پشتیبانی ‌کنند. برخی مدل‌ها بلندگو ندارند. همچنین برخی مدل‌ها از امکانات پیشرفته‌تر صوتی پشتیبانی می‌کنند. این امکانات تاثیر بسیاری در افزایش قیمت دستگاه دارد! 
- جعبه همراه کنترلی
بخش‌های پردازشی و کنترلی دستگاه باعث افزایش ضخامت دستگاه‌ها می‌شوند. در برخی مدل‌ها، سازنده، این بخش‌ها را -که تمامی پورت‌ها به آن‌ها متصل هستند- در جعبه‌ای مجزا قرار می‌دهد و از پشت تلویزیون خارج می‌کند. این عمل باعث می‌شود که وزن دستگاه کاهش یابد و ضخامت آن به میزان قابل توجهی کاسته شود! 
- امکانات جانبی
دستگاه‌های پخش فیلم DVD و Blueray‌ و گیرنده‌های پیشرفته امواج تلویزیونی از جمله امکاناتی هستند که به‌ صورت پیش‌فرض در داخل بدنه برخی مدل‌ها تعبیه می‌شوند. همچنین دستگاه کنترل از راه‌دور این دستگاه‌ها، قابلیت‌های مفصلی دارند و به کمک آن‌ها می‌توان تمامی امکانات تلویزیون را مدیریت کرد.
این را نیز گفته باشم که شرکت‌های مختلف، امکانات اختصاصی برای مدل‌های مختلف عرضه می‌کنند که نمی‌توان در این فرصت کوتاه درباره آن‌ها صحبت کرد. 
- و نکات دیگر
مصرف انرژی، عامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. لامپ‌های CCFL و مدل‌های Plasma انرژی زیادی هدر می‌دهند و بسیاری از مدل‌های LED تدابیر عاقلانه‌ای برای این موضوع اتخاذ کرده‌اند. وجود حسگر هوشمند تشخیص میزان نور محیط و تنظیم روشنایی تلویزیون‌ها، تشخیص خودکار بهترین تصویر و موارد دیگر از امکاناتی است که توجه به آن ضرر ندارد.
خریدار ایرانی باید بداند که مشاهده شبکه‌های تلویزیونی داخلی روی مدل‌های دیجیتال چندان دلچسب نیست، اما دیدن فیلم‌های DVD با پشتیبانی Full HD تجربه کم‌نظیری است.
دیگر اینکه، برای منازل ایرانی استفاده از مدل‌های37 تا 45 اینچ توصیه می‌شود که هم فضای کمتری اشغال می‌کند و هم قیمت مناسبی دارد. به خاطر خواهم داشت که در فرصتی مناسب درباره قیمت تلویزیون‌ها صحبت کنم.
این مطالب بیشتر جهت یادآوری گردآوری شده بود،‌ همین!

هفته‌نامه بزرگراه فناوری ( http://www.itnewsway.ir )کلمات کلیدی : LCD، تلویزیون های مسطح

تاثیر وبلاگها بر افکار عمومی بسیار سریع است

تاثیر وبلاگ‌ها بر افکار عمومی بسیار سریع است

 

به اعتقاد یک مدرس دانشگاه، وبلاگ‌ها رسانه‌های شخصی هستند که با تولید پیام اجتماعی می‌شوند، بنابراین در هدایت، تخریب و اصلاح افکار عمومی نقش زیادی دارند.

به گزارش از سایت ایتنا، امید مسعودی اظهار کرد: اینکه مخاطبان رسانه‌ها چه میزان به اخبار و گفته‌ها و برنامه‌های آنها اعتماد دارند، اهمیت زیادی دارد. در این راستا اینترنت فضای بازتری است و نسبت به سایر رسانه‌ها از آزادی عمل بیشتری در بیان مطالب برخوردار است، از این جهت مراجعه نخبگان به آن بیشتر است و از سویی دیگر اعتماد بیشتری نیز به آن دارند.

وی با اشاره به یک میلیون وبلاگ فارسی ثبت شده در فضای اینترنت، گفت: با وجود آنکه برخی وبلاگ‌ها موقتی هستند و مثلا پس از پایان یافتن یک دوره آموزشی تعطیل می‌شوند، اما تاثیر خود را دارند و همچنان در این فضا حضور دارند. مسعودی تصریح کرد: اگر بتوان با آموزش صحیح، وبلاگ‌ها را به سمت هدایت منافع ملی، حفظ امنیت و حریم شخصی افراد سوق داد، بدون شک می‌توانند فضای گفتمان مطلوبی را در جامعه فراهم کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی همواره فرهنگ نقد و نقادی بوده است، گفت: وبلاگ‌ها به مرور و با گذشت زمان می‌توانند سبب شکل‌گیری فضای نقد سالم شوند. مسعودی با بیان اینکه همواره نقادی در کشور همراه تخریب و ورود به حریم خصوصی دیگران بوده است، به قابلیت کامنت‌گذاری و نظردهی در وبلاگ‌ها اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم در زمینه نقد به جایی برسیم که لزومی به امکان تایید نظرات خوانندگان در وبلاگ‌ها نباشد.

وی افزود: کامنت‌گذاری و ارائه نظرات در وبلاگ‌ها مسیر طولانی رسیدن به فضای نقادی سالم را کوتاه می‌کند. حتی تاثیر نقد وبلاگی بیش از مطبوعات و رادیو و تلویزیون است. مسعودی خاطرنشان کرد: در برخی حوادث اجتماعی خاص، تاثیر وبلاگ‌ها بر افکار عمومی بسیار سریع است.

به گفته وی، وبلاگ‌ها بر افکارعمومی بسیار تاثیرگذارند، از سویی دیگر با توجه به اینکه حوزه نقد و نقادی یک حوزه اندیشه و نظریه‌پردازی و تساهل و تسامح است، وبلاگ‌ها بر افزایش قدرت تحمل افراد در پذیرش نقد تاثیر زیادی دارند.کلمات کلیدی : وبلاگ، weblog

مدیران گوگل و مایکروسافت مشاوران فنآوری اوباما میشوند

مدیران گوگل و مایکروسافت مشاوران فن‌آوری اوباما می‌شوند

در فهرست شورای مشورتی علم و فن‌آوری باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا که به تازگی منتشر شده نام اریک اشمیت، مدیر اجرایی گوگل و کرگ‌ ماندی، مدیر پژوهش و استراتژی مایکروسافت، به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری بخش خبر شبکه فناوری اطلاعات ایران از سایت پارسیک، شورای مشاوران علم و فن‌آوری رییس جمهور آمریکا (PCAST) گروه مشاوری است که هدف آن کمک به رییس جمهور و معاون وی برای تدوین سیاست‌های مربوط به فن‌آوری است.

اریک اشمیت در حالی در این کمیته 20 نفره حضور دارد که پیش از این از حامیان اوباما بوده و در گروه انتقال دولت اوباما فعالیت کرده است.

کرگ ماندی نیز پیش از این در کمیته شورای ارتباطات امنیتی ملی کلینتون، رییس جمهور سابق آمریکا حضور داشت و در سال 2002 به نیروی ویژه در امنیت ملی در عصر اطلاعات پیوسته بود.

 کلمات کلیدی :

نرم افزار تبدیل ورد به پی دی اف(save as pdf)

نرم افزار تبدیل ورد به پی دی اف(save as pdf)

بعد از نصب این نرم افزار میتونید فایلهای ورد رو بصورت پی دی اف PDF ذخیره کنید.

برای این کار بعد از نصب نرم افزار فایل ورد رو باز و save as کنید و در قسمت save as type فرمت pdf رو انتخاب کنید و ذخیره کنید.

حالا فایل پی دی اف آماده شده.

(این نرم افزار روی کل پکیج های آفیس2007 کار میکنه وحتی فایل های پاورپوینت و... رو به همین روش میتونید به پی دی اف تبدیل کنید)

 

برای دانلود اینجاکلیک کنید 

 کلمات کلیدی : آفیس، ورد، Office، word، پی دی اف، ورد به پی دی اف، pdf، word to pdf، save as pdf