سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

دریافت جایزه Reddot توسط ASUS ROG XG Station

ایتنا - اسوس بعنوان یکی از فراهم آورندگان راهکارهای گرافیکی، به تازگی و برای اولین بار اقدام به معرفی کارت گرافیک به همراه یک مرکز کنترل گرافیک مالتی‌مدیا یعنی ASUS ROG XG Station کرده است.

 

ASUS ROG XG Station

 

ASUS ROG XG Station

در طراحی این سخت‌افزار به تمامی جزئیات توجه شده است بطوری که این محصول در کنار قابلیت‌های خاص خود توانست جایزه معتبر طراحی صنعتی Reddot در سال 2008 را ازآن خود نماید.
این محصول به همراه سری کارت‌های گرافیک EN8600GT/HTDP/256M ارائه می‌شود و به کارت رابط Express PCI نیز مجهز است.
همچنین این سخت‌افزار به چهار پورت USB و تکنولوژی دالبی نیز مجهز شده است تا قابلیت صوتی و تصویری را تواماً برای کاربران به ارمغان آورد.

طی مراسم اعطای جایزه معتبر Reddot با حضور بیش از 7000 محصول از 60 کشور جهان، برای اولین بار در تاریخ اعطای این جایزه هیئت داوران 137 محصول را واجد شرایط دریافت این جایزه تشخیص دادند که یکی ازآنها محصول ASUS ROG XG و مهم‌ترین شاخصه انتخاب آن نیز به خاطر طراحی منحصربفرد آن درکنار قابلیت‌هایش بود.

این محصول اسوس دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که باعث افزایش توانایی‌های صوت و تصویر سیستم‌های کامپیوتری می‌شود.
از آن جمله می‌توان به بکارگیری تکنولوژی دالبی اشاره نمود که شامل هدفون دالبی، بلندگوهای مجازی دالبی، سیستم Dolby Digital Live و همینطور Dolby Pro LogicII می‌باشد.
علاوه بر اینها با بکارگیری این سخت‌افزار به کاربران این امکان را می‌دهد تا برانجام عملیات اورکلاکینگ بصورت لحظه ای نظارت نمایند و با استفاده از یک پیچ تنظیمات مربوط به فرکانس GPU را انجام دهند.

کاربران می‌توانند با استفاده ازاین سخت‌افزار و یک صفحه نمایش بزرگ از نوع LED بکار رفته درآن، به اطلاعات ضروری و تنظیمات لحظه‌ای سیستم کامپیوتری دسترسی داشته باشند.
همچنین محصول XG Station با استفاده از یک کنترل پنل اختصاصی به کاربران این امکان را می‌دهد تا تنظیمات مختلف را از طریق یک واسط گرافیکی انجام دهند و به آسانی می‌توانند تنظیمات را انحصارا در حالت نوت‌بوک و یانمایشگرLCD قرار دهند.

XG Station اولین سخت‌افزار کنترل گرافیک است که با فراهم آوردن یک اسلات استاندارد PCI Express در نوت‌بوک‌ها می‌تواند کارایی گرافیکی VISTA Premium را برای کاربران به ارمغان آورد.
این سخت‌افزار همچنین قابلیت سازگاری با انواع کارت‌های گرافیکی و همینطور ارتقاء گرافیکی برای تکنولوژی‌هایی نظیر HDCP را دارا می‌باشد.

گفتنی است براساس آزمایش‌های انجام گرفته، نوت‌بوک‌های با پردازشگرهای گرافیکی 945GM و965GM با بکارگیری کارت گرافیک سری ASUS EN8600GT با اتصال به این سخت‌افزار توانسته‌اند تا به ترتیب 12 و 6.7 برابر سرعت گرافیکی را افزایش دهند.

ASUS ROG XG Station

  

ASUS ROG XG Station

کلمات کلیدی : news، خبر، سخت‌افزار، Hardware

فرکانس بالاتر یا هسته بیشتر؟

فرکانس بالاتر یا هسته بیشتر؟

نگاهی به دلایل انتخاب پردازنده‌های چندهسته‌ای و مقوله پردازش موازی در آنها

 

مقدمه

آیا یک پردازنده دو هسته‌ای با فرکانس کاری 8/1 گیگاهرتز برابر با یک پردازنده تک هستهای با فرکانس کاری 3،6 گیگاهرتزی است؟ اساس کار پردازنده های دو هسته‌ای چیست؟

سوالاتی از قبیل این هنوز هم در ذهن کاربران در هنگام خرید پردازنده‌ مطرح می‌شود. در این مطلب سعی می‌کنیم با توضیح کوتاهی دید شما را نسبت به پردازنده‌های چند هسته‌ای بازتر کنیم.

پردازنده‌های چند هسته‌ای

 

در دنیای امروز در صنعت ساخت پردازنده‌ها،رقابت بر سر افزایش فرکانس کاری متوقف شده وجنگ بر سر تعداد هسته‌های پردازشگر و میزان کارایی آنها شکل گرفته‌است. در این حالت تنها سازنده‌ای موفق است که بتواند تعادلی مناسب بین سرعت کلاک و تعداد واحدهای پردازشگر برقرار کند. به لطف تکنولوژی‌های ساخت 90نانو و یا 65نانو پردازنده‌هایی با بیش از یک واحد پردازشگر ممکن شدند.پروسه‌های ساخت مذکور با کاهش اندازه سطح Die و نیز قابلیت مدیریت بهتر توان مصرفی و در نتیجه کاهش حرارت ایجاد شده، تعداد بیشتری از واحدهای پردازشگر را در پردازنده ممکن ساخته‌اند. هم‌اکنون نیز 4 واحد پردازشگر را در یک پردازنده دیده‌ایم و در آینده نیز قطعاً این مقدار افزایش خواهد یافت. اما آنچه کا مهم جلوه می‌کند این است که نرم‌افزارها چگونه می‌توانند گذر از تک هسته‌ای به دو هسته‌ای ویا چهار هسته‌ای را پذیرفته و خود را با آن هماهنگ سازند.

در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته و گوشه‌ای از جریان پردازش موازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای مشاهده مطلب کامل رو ادامه مطلب کلیک کنید

کلمات کلیدی : مقاله، سخت‌افزار، Hardware