سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

معرفی دو گوشی پیشرفته از سوی نوکیا

گوشی‌های N85 و N79 هر دو مجهز به امکاناتی همچون Wi-Fi ،HSDPA، شکاف کارت حافظه micro SD ، رادیوی FM و گیرنده داخلی GPS می‌باشند.

 

n85

 

n85

 

n85

 

 n79

 n79

 n79

نوکیا دو مدل جدید از گوشی‌های پیشرفته خود را معرفی نمود.
نوکیا با معرفی این دو مدل جدید اعلام داشت از آنجا که این گوشی‌ها دارای قدرت و امکانات بسیار بالایی می‌باشند ترجیح می‌دهد به جای معرفی آنها به عنوان گوشی‌های تلفن، از این دستگاه‌ها به عنوان پلتفورم محاسباتی موبایل نام برده شود.

گوشی‌های N85 و N79 هر دو مجهز به امکاناتی همچون Wi-Fi ، HSDPA ، شکاف کارت حافظه micro SD ، رادیوی FM و گیرنده داخلی GPS می‌باشند.

سیستم‌عامل این مدل‌ها مانند سری‌های اخیر، سیمبین سری 60 نسخه 3 بوده که Pack 2 بر روی آن نصب شده است.

Nokia N85 یک مدل کشوئی با صفحه نمایش 2.6 اینچ از نوع OLED بوده و مجهز به دوربین 5 مگاپیکسل می‌باشد.
به همراه این گوشی یک کارت حافظه miniSD 8GB به خریدار عرضه می‌گردد که علاقه‌مندان بازی را با 10 بازی که به همراه دارد راضی خواهد نمود.

Juha-Pekka Sipponen مدیر Nokia Nseries می‌گوید: «نوکیا N85 با این هدف ساخته شده که چیزی فراتر از ترکیب قطعات تشکیل دهنده‌اش باشد. با این گوشی کاربر به نهایت لذت در سرگرمی خواهد رسید و می‌تواند این تجربه را با دیگران به اشتراک بگذارد.»

مدل N79 بیشتر با هدف بازار مصرفی طراحی شده و مجموعه‌ای از کاورهای زیبا و متنوع برای آن موجود است.
کارت حافظه‌ای که به همراه این گوشی عرضه می‌شود miniSD 4GB می‌باشد.
این مدل بیشتر برای مرور وب بهینه‌سازی شده است.

Juha-Pekka Sipponen درمورد این مدل اظهار داشت: «N79 کلکسیونی از فناوری‌های پیشرفته روز دنیا بوده و نمونه خوبی از تعادل بین کارایی و زیبایی می‌باشد. به زبان دیگر می‌توان این گوشی را حاصل جمع قدرت باضافه N72 و N73 نامید.»

بنا بر اعلام نوکیا هر دو این مدل‌ها در ماه اکتبر وارد بازار خواهند شد.کلمات کلیدی : موبایل، mobile

Nomophobia، لغتی جدید در باب گوشی همراه

Nomophobia، لغتی جدید در باب گوشی همراه

امروزه عادت به تلفن همراه به قدری زیاد شده است که از آن می‌توان به عنوان اعتیادی به این وسیله نام برد که دامن‌گیر افراد بسیاری شده‌است. جواب دادن به تلفن، زنگ زدن به دوستان،فرستادن پیغام و عکس، تنظیم گوشی برای یادآوری و بسیاری کارهای دیگر از جمله دلایلی است که بسیاری از ما نمی‌توانیم حتی دقیقه‌ای را بدون موبایل تصور کنیم. حتی برخی از افراد شبها چندین بار از خواب بیدار می‌شوند و به چک کردن پیغام‌های خود می‌پردازند.

از طرفی یکی از رایجترین و پر کاربردترین لغات در فرهنگ انگلیسی کلماتی هستند که بصورت X-phobia بکار می‌روند. Phobia به معنی ترس بیش از حد و غیر عادی است. می‌توانید بجای X کلمات مختلفی را قرار دهید برای مثال ترس از ارتفاع،‌ترس از سوسک و... .

به نقل از روزنامه‌ی انگلیسی Independent مطالعات اخیر نشان می‌دهد در این بین کاربران گوشی همراه، ترسی غیرعادی از نداشتن موبایل وجود دارد برای همین به لیست لغات ناشی از ترس، لغتی جدید به دایره لغات انگلیسی اضافه شده‌است به نام No Mobile Phobia (Nomobophia) یعنی ترس از نداشتن موبایل.طبق بررسی های انجام شده اینگونه ترس 53 درصد مردم انگلستان را که دارای تلفن همراه هستند را دربر می‌گیرد. یعنی حدود 20 میلیون انگلیسی حتی زمانی که به نداشتن تلفن همراه فکر می‌کنند دچار احساس ترس همراه با نگرانی و وحشت می‌شوند. در این بررسی که از بین 2163 فرد انجام شد بیش از نیمی اظهار کردند که بدون تلفن همراه احساس عدم امنیت می‌کنند و دچار حالات عصبی می‌شوند، در این میان بیش از 20 درصد اعلام کردند که در طول شبانه‌روز به هیچ‌وجه تلفن همراه خود را خاموش نمی‌کنند.کلمات کلیدی : موبایل، mobile

تماس اضطراری با باطری خالی به وسیله گوشی های سونی اریکسون

تماس اضطراری با باطری خالی به وسیله گوشی های سونی اریکسون

در گوشی های سونی اریکسون قابلیت بسیار جالبی نهفته است که ما را بیشتر به یاد بنزین ذخیره شده در باک ماشین های پیشرفته می اندازد! حتمأ برای شما نیز پیش آمده است که قصد گرفتن تماس یا کار ضروری دیگری با گوشی خود دارید ، اما گوشی شما شارژ ندارد. این موارد راه چاری ای که به ذهن افراد میرسد استفاده از تلفن ثابت یا همگانی و حتی قرض گرفتن گوشی افراد دیگر است. اما اگر گوشی شما سونی اریکسون دست نگاه دارید ، چرا که گوشی شما یک شارژ مخفی نیز در خود ذخیره است که در لحظات اورژانسی فریادرس شما خواهد شد. در این ترفند نحوه روشن کردن گوشی با شارژ خالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بدین منظور:
پس از خاموش شدن گوشی و پس از آن که اطمینان پیدا کردید گوشی خالی از شارژ باطری دیگر به روش معمول روشن نخواهد شد ، کافی است:
کلید Power گوشی را به مدت 15 ثانیه نگه دارید.
پس از 15 ثانیه خواهید دید که گوشی شما روشن خواهد شد!
حالا میتوانید دکمه را رها کنید.
اکنون گوشی شما روشن شده است و میتوانید یک تا دو تماس کوچک اورژانسی با گوشی خود بگیرید.

منبع: ترفندستانکلمات کلیدی : موبایل، mobile

پخش موزیک سریال امام علی (ع) به وسیله سیم کارتهای ایرانسل!

پخش موزیک سریال امام علی (ع) به وسیله سیم کارتهای ایرانسل!

همگی شما احتمالأ سریال امام علی (ع) که چند سال پیش از سیما پخش میشد را به یاد دارید. موزیک به یاد ماندنی این سریال پس از گذشت ها مدتها همچنان در خاطره ها باقی مانده است. در صورتی که شما نیز از سیم کارتهای دائمی یا اعتباری ایرانسل استفاده میکنید با استفاده از یک ترفند مخفی و ساده میتوانید موزیک این سریال را بشنوید.جالب اینکه  این کار کاملأ رایگان است و با استفاده از قابلیت دایورت میتوانید کاری کنید هر کس با شما تماس گرفت این آهنگ را بشنود!
برای اینکار:
توسط گوشی خود که سیم کارت ایرانسل در آن قرار دارد ، شماره 159 را شماره گیری نمایید.
همان طور که ذکر شد هر چقدر بخواهید میتوانید این موزیک را گوش کنید ، و همچنین شماره خود را بر روی این شماره دایورت کنید.کلمات کلیدی : موبایل، mobile

کدهای مخفی سیم کارت های اعتباری ایرانسل

مدت زمانی است که شرکت ایرانسل ، توانسته است با بهره گیری از شرایط و ویژگی های منحصر به فرد و همچنین ارائه سرویس های قابل رقابت با دو اپراتور دیگر بازار خوبی را در جامعه امروزی موبایل ایران فراهم نماید. همچنین اخیرأ قیمت سیم کارت های اعتباری ایرانسل به 15 هزار تومان کاهش یافته است و با قابلیتهایی که به تنهایی فراهم کرده است همانند MMS و GPRS توانسته است استفاده کنندگان زیادی را جدب کند. اما این سیم کارت های اعتباری نیز در دورن خود ترفندهای مخفی را دارا هستند! فعال سازی پیامگیر ، فعال سازی ذخیره شماره ، حذف همه سرویس ها ، دریافت تنظیمات MMS ، دریافت تنظیمات GPRS ، این موارد هستند که به وسیله کد مخفی که با آنها داده میشود امکان دریافت آنها از طریق گوشی امکان پذیر میباشد.
کافی است در گوشی ای که یک سیم کارت اعتباری ایرانسل در داخل آن قرار دارد ، کدهای زیر را توسط کلیدهای گوشی وارد نمایید:

*140*3*1*1#    فعال سازی پیامگیر

*140*3*1*3#  فعال سازی ذخیره شماره تماس گیرنده

*140*3*1*4#   حذف همه سرویس ها
       
*140*3*0#      دریافت تنظیمات MMS

*140*3*6#       دریافت تنظیمات GPRS

این کدها را از راست به چب وارد کنید

لازم به ذکر است سرویس ذخیره شماره تماس گیرنده شما را قادر می سازد تا بدانید در زمانی که در دسترس نبوده اید، چه کسانی با شما تماس گرفته اند. چنانچه تلفن همراهتان خاموش بوده یا خارج از محدوده پوشش شبکه باشد، کسی که با شما تماس می گیرد، به یک سرویس پیام گیر هدایت می شود (ترفندستان) که در آنجا شماره این شخص ذخیره می شود. هنگامی که تلفن همراهتان مجدداً در دسترس قرار گیرد، لیستی از تمام شماره هایی که با شما تماس گرفته اند به همراه زمان این تماسها از طریق SMS برای شما ارسال می گردد.این سرویس و سرویس پیام گیر صوتی نمی توانند همزمان فعال باشند. شما تنها می توانید از یکی از دو سرویس ذخیره شماره تماس گیرنده یا پیام گیر صوتی در یک زمان استفاده نمایید.

منبع: ترفندستانکلمات کلیدی : موبایل، mobile